مفهوم مجازی سازی و مزایای آن

تا قبل از مجازی سازی و به طور سنتی، هر سیستم عامل تنها بر روی یک سخت افزار نصب می گردید تا بستر برای نصب نرم افزارهای کاربردی آماده شود. اما به چندین دلیل این روش منسوخ گردیده و اکنون از انواع تکنولوژی‌های مجازی سازی استفاده می گردد. بعضی از مهمترین دلایل آن عبارتند از :

 

 Hardware is underutilized on data center

سخت افزار در دیتا سنتر ها به خوبی استفاده نمیشد.

با Virtualization و اجرای چندین OS و APP بر روی یک سخت افزار و مدیریت Hypervisor جهت ارتباط سیستم عامل های نصب شده، استفاده از منابع سخت افزاری بهینه خواهد شد.

Datacenters run out of space

اشغال فضای بسیار زیادی توسط دیتا سنتر

هنگامیکه بر روی هر سرور تنها یک سیستم عامل داشته باشیم و همچنین نیازمند استفاده از چندین OS باشیم، مجبور به افزایش سرورها می باشیم. با افزایش سرورها کلاسترهایی که سرورها را می سازند زیاد شده و همچنین تعداد سوئیچ ها و روتر های موجود نیز مضاعف خواهد شد. در نتیجه احتیاج به سیستم سرمایش قوی‌تری می‌باشد. در نهایت حجم دیتا سنتر به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

با مجازی سازی این هزینه ها به طور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت.

Energy costs go through the roof

کاهش قابل ملاحظه مصرف انرژی : با توجه به مطالب گفته شده به راحتی می توان دریافت که با استفاده از مجازی سازی مصرف انرژی به طور چشمگیری کاهش خواهد داشت.

System administration costs mount

 پرداخت هزینه کمتر به مدیران ارشد سیستم ها : با توجه به کاهش سخت افزار، هزینه بسیار کمتری جهت مدیریت سیستم پرداخت خواهد شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *