پروتکل HDX در سیتریکس چیست؟

اگر به تازگی با VDI آشنا شده اید، احتمالا انواع پروتکل ها شما را سردرگم نموده است. در اینجا قصد داریم مهمترین پروتکل ها را مورد بررسی قرار دهیم تا با قابلیت های کلیدی هر کدام بیشتر آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم به مقایسه پروتکل های انتقال تصویر: شامل RemoteFX ، HDX و PCoIP بپردازیم.
زمانی که پا به دنیای مجازی سازی دسکتاپ ها – Virtual Desktop Infrastructure بگذارید، انتخاب های گوناکونی وجود خواهد داشت. شاید تفاوت سرویس ارائه دهنده های VDI برای شما جذاب باشد. یکی از این تفاوت ها به پروتکل انتقال تصویریا RemoteDisplayProtocol مربوط می شود.در ساختار های مبتنی بر VDI پروتکل انتقال تصویر وظیفه ی مهمی بر عهده دارد: انتقال تصویر و داده ها از مرکز داده به کاربر نهایی!

پروتکل ها انتقال تصویر محبوب چه قابلیت هایی دارند:

• از کیفیت و اندازه تصویر بالاتری پشتیبانی می کنند.
• امکان استریم چند رسانه ها را فراهم می کنند.
• می توانید از چند نمایشگر استفاده کنید.
• قابلیت فشرده سازی پویا دارند.
• امکان آدرس دهی پورت های USB را فراهم می کنند.
• می توانید Drive Mapping داشته باشید.
محبوت ترین پروتکل های انتقال تصویر Microsoft Remote Desktop – RDP، VMware`s PC-Over-IP – PcoIP و Citrix HDX هستند. البته پروتکل های دیگری نیز وجود دارند که توسط شرکت های دیگر تولید شده اند مثل: Ericom و Hewlett-Packard (HP).
پروتکل ها به روش های مختلفی عملیات انتقال تصویر را انجام می دهند که به نوع شبکه و نرم افزار های اجرایی وابسته است. برای درک بهتر باید نحوه کارکرد آنها را بدانیم.

کارکرد پروتکل های انتقال تصویر چگونه است؟

RemoteFX ، Citrix HDX و VMware PCoIP پروتکل های لایه ی ۷ مدل OSI هستند که توسط دو پروتکل UDP – User Datagram Protocol و TCP – Transmission Control Protocol ارتباط برقرار می کنند. TCP داده ها را به بسته های کوچک تقسیم کرده و در مقصد مجدد این بسته ها متصل شده و به پروتکل انتقال تصویر تحویل داده می شود در حالی که UDP بسته ها را به صورت ترتیبی ارسال نمی کند.

پروتکل HDX،سیتریکس،پروتکل سیتریکس،پروتکل انتقال تصویر،citrix HDX،پروتکل اچ دی ایکس،کارکرد پروتکل HDX،نحوه کار پروتکل HDX،کاربرد VDI،پروتکل ICA،مجازی سازی دسکتاپ،PcoIP

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *