پروتکل ICA در سیتریکس چیست؟

یکی از پروتکل های اصلی سیتریکس ICA می باشد که یکی از بزرگ ترین مزایای این شرکت است.ICA مخفف Independent Computing Architecture می باشد.ICA امکان اعمال محدودیت و کنترل روی پهنای باند انواع دیتا،تصویر و صدا را ممکن می سازد.تکنولوژی ICA شامل نرم افزارهای سرور، پروتکل های شبکه و نرم افزارهای کلاینت است.

پروتکل ICA در سمت سرور:

ICA در سرور توانایی منحصر به فردی در تفکیک پردازش های منطقی نرم افزارها از اینترفیس کاربر و انتقال آن به کلاینت از طریق پروتکل های شبکه IPX، SPX، NetBEUI، TCP/IP و PPTP و ارتباطات dial-up ، ISDN ، Frame Relay و ATM را دارد.

پروتکل ICA در سمت کلاینت:

کاربران از طریق اینترفیس های کلاینت از نرم افزارها، در حالیکه کلیه پردازش های منطقی نرم افزارها در سرور صورت می گیرد، بهره می برند.

پروتکل ICA با مصرف کمتر از ۲۰ kbps از پهنای باند شبکه، قادر به شناسایی حرکت های موس و به روز رسانی صفحه نمایش برای کاربر از طریق پروتکل های استاندارد موجود است.

ICA در شناسایی حرکت ها، کلیک های موس و به روز رسانی صفحه نمایش بسیار کارآمد عمل می کند، این کارایی سیستم ها را قادر به اجرای کارآمد آخرین نسخه های نرم افزارهای ۳۲ بیتی از طریق سیستم های مبتنی بر ویندوز، رایانه های شبکه و همچنین نسل جدید ابزارهای شخصی و اداری، می کند.

Citrix ICA با بیش از دو میلیون کاربر در حال استفاده در سراسر جهان به یک فناوری بالغ و قابل اطمینان تبدیل شده است، که به سرعت به یک استاندارد صنعتی برای پردازش های مبتنی بر سرور رسیده است.

سیتریکس، ICA را به منظور جایگزینی پروتکل RDP ارایه کرده است. سیتریکس این پروتکل را به صورت خاص به منظور ارسال اطلاعات گرافیکی به همراه  دستورات ورودی موس و کیبورد در شبکه طراحی کرده است. این پروتکل اطلاعات میان سرورها و کلاینت را بدون وابستگی به هیچ پلتفرم خاصی انتقال می دهد، که در پورت TCP 1494 ،شنود و امکان کپسوله کردن آن در CGP، پورت TCP 2598 وجود دارد.

RDP  در مقابل  ICA Citrix

پروتکل هایی مانند Microsoft RDP و VMware’s PCoIP نیز در شبکه های remote استفاه می شوند؛ RDP کارایی قابل قبولی در ارسال اطلاعات گرافیکی در مقابل HDX/ICA نداشت، به همین علت مایکروسافت با ارایه RemoteFX انتقال مطلوب اطلاعات گرافیکی، حتی در شبکه هایی با پهنای باند پایین را فراهم آورد. به هر روی ویندوز هنوز هم پرکاربردترین سیستم عامل است و RemoteFX انتخاب بسیاری از طرفین در ارتباطات Remote است که از هر دو سیستم عامل ویندوز و Mac پشتیبانی می کند. با وجود اینکه HDX از چندین سیستم عامل پشتیبانی می کند، همواره عوامل هزینه و پیچیدگی های نصب و راه اندازی آن عامل تعیین کننده ای در توسعه آن است، از این منظر راهکارهای مشابه چون Parallels RAS به منظور ارتباطات Remote  برتری دارند.

 

 

سیتریکس،پروتکل آی سی ای،ICA،پروتکل ICA،سیتریکس ICA،پروتکل HDX،مخفف ICA،پروتکل سیتریکس،CITRIX

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *